Sulama / Irrigation

OUR PROJECTS

 

Fluidra group; Cepex markası altında 80’lerden bu yana tarımsal sulama sistemleri, golf sahaları, parklar, halka açık ve özel konut bahçeleri için kusursuz ve verimli sulama sistemleri ile ilgili ürünleri üretir ve dağıtır.

Sulama sistemlerinin her aşamasında Fluidra ürünleri kullanılmaktadır. PVC ve polietilen vanalar, aksesuarlar, borular, hortumlar pompa istasyonlarında, boru hatlarında, organik sulama ekipmanları vb…

Fluidra’nın elektrik vana ve kontrol sistemleri tarımsal sulama ve kontrol sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu ürünler sulama sisteminde su oranını kontrol ederek veya suyu bloke ederek doğru su yönetimini sağlamak için tasarlanmıştır. Damla sulama sistemleri, fiskiyeler, spray nozulları, boru ağları bitkilere direk ve efektif sulama için en doğru yöntem bileşenleridir.

Fluidra sulama sistemleri sektöründe uzman lider olan markalar arasında yer alarak Rain Bird, Hunter, ve Nelson gibi markalarında dağıtımını yapmaktadır.

Sulama sistemleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Fluidra group manufactures and distributes, from the eighties, all the necessary products to build a complete irrigation system for green spaces for public use (golf courses or parks) or for private gardens, under the Cepex brand.

Fluidra’s products can be found at any stage of the irrigation system; PVC and polyethylene valves, accessories, pipes and hoses which are found in wells, pumping stations, pipelines or organic irrigation equipment.

Fluidra’s electrovalves and controllers are also used in irrigation control and management systems. These products are designed to regulate irrigation by controlling water rates and by blocking or allowing water flow towards the various sections of the system. Dripping irrigation systems, sprinklers, spray-heads or emitting pipes are in direct contact with crops as they transport the water to the plant.

Fluidra has reached to stablish itself worldwide, helped by the big leading producers in the irrigation sector.

You can find more information in the website of our irrigation brand.

cepex