Hakkımızda / About Us

Fluidra, suyun sürdürülebilir kullanımı için, ulusal ve uluslararası bir referans markasıdır.

Fluidra, İspanyol Menkul Kıymetler Borsası’na kote; kendini, sürdürülebilir su kullanımı için uygulamalar geliştirmeye adamış, suyun korunması, taşınması, arıtılması, tedavi ve keyif amaçlı kullanımı ile ilgili çözümlerde uzmanlaşmış çok uluslu bir gruptur.

Fluidra,  45 ülkede , 160 şube, ana pazarlarda bulunan üretim merkezleri, geniş satış ağı ve yaklaşık 4300 çalışanı sayesinde, 170’den fazla ülkede ürünleri ile faaliyet göstermektedir.

Su ve suyun akılcı kullanımına saygı grubunun felsefesinin özündeki iki kavramı oluşturur.

40 yıllık deneyime sahip, su arıtma, sıvı taşıma, sulama ve havuz/wellnes konularında uzmanlaşmış firmalarımız,  bu vizyon ile büyüyerek Fluidra’yı oluşturdular.

 

Fluidra, an international benchmark in Pool & Wellness

Fluidra is a multinational group listed on the Spanish Stock Exchange, dedicated to developing applications for sustainable water use. The company specialises in solutions for water conservation, handling, treatment and enjoyment.

Fluidra operates in 45 countries by way of 160 branches and production centres located in the main markets. Fluidra products are distributed to more than 170 countries due to an extensive sales network. The group has some 4,300 employees.

Respect for water and its rational use are two concepts at the core of the philosophy of the group. The companies which comprise Fluidra, some of these with 40 years of experience, have grown with this vision, specializing in a four business units: water treatment, fluid handling, irrigation and pool/wellness.